Mini-basket i kadeti briljirali u Vitezu – pioniri minimalno poraženi


U sportskoj dvorani Vitez danas je odigrano VI kolo No1 Lige mladih SBK/KSB 2018./2019.

Sastale su se selekcije ŠK “Prvi koš” Vitez te KK “Vodopad” Jajce i to u kategorijama mini-basket, pioniri i kadeti.

Prvu utakmicu odigrali su najmlađi košarkaši, gje je naša ekipa pokazala da se ovu sezonu na njih može ozbiljno računati. Odlična i požrtvovana predstava naših mališana rezultirala je visokom pobjedom rezultatom 26:47.

Istakli su se Kolovrat 12p, Jurić 7p, Žužić 4p, Perak 4p, Dunin, Halilović i Julardžija po 2p..


Pionirska utakmica danas je donijela najviše uzbuđenja. Domaćini su nagovijestili da će biti “tvrd orah” no naši se dečki nisu predavali. Neizvjesna utakmica protezala se do samog finiša, gdje je rezultat glasio 59:58 u korist domaćina. Ekipa iz Viteza se uspjela odbraniti do posljednjeg zvižduka te tako slavila rezultatom 61:60.
Čestitke !

U našoj ekipi su se istakli Durek 20p, Lučić 16p, Sadiković 9p, Turudić 10p..

Za kraj dana odigrana je utakmica između kadetskih selekcija ove dvije ekipe. I jedni i drugi željni igre i dokazivanja, krenuli su veoma energično. Tokom susreta rezulat se nije znatno odvajala, do trenutka kada su naši momci preuzeli stvar u svoje ruke i odlučili da riješe pitanje pobjednika. Odlična igra kako u ofanzivi tako i u defanzivi rezultirala je pobjedom naše selekcije rezultatom 56:71.

Tako je kadetska selekcija nastavila svoj pobjednički niz od 3 utakmice bez poraza.

Najbolji pojedinci u našoj ekipi bili su Sivonjić 26p, Perak 10p, Vunić 15p, Lučić 11p, Bogić 7p..

Nakon utakmica slijedio je zajednički ručak te povratak kući.

Zahvaljujemo se našim prijateljima iz Viteza na gostoprimstvu, fer i korektnoj igri te čestitke na ostvarenoj pobjedi. Također čestitke našim mališanima i kadetima na ostvarenim pobjedama.

Idemo dalje !

 

 

 

 

(kkvodopad)


You may also like...