Juniori i mini-basket uvjerljivo slavili – hrabri pioniri nažalost poraženi


Danas su u GSD Jajce odigrani susreti između KK “Vodopad” Jajce i KK “Iskra” Bugojno u sklopu XIX kola No1 Lige mladih SBK/KSB.

Na scenu su prvi stupili juniori ove dvije ekipe, te odmah na početku dana donijeli pravu košarkašu poslasticu. Sjajno otvoren meč naših košarkaša, koji su igrali bez odsutnog Marušića. Nisu dozovolili prostora Bugojancima te već u prvoj četvrtini imali prednost 21:5. Odlična igra u svakom segmentu je nastavljena, a naši momci su briljirali na terenu. Sve je bilo na svom mjestu, a prisutni su mogli da uživaju. Ekipa je održavala prednost tokom cijelog susreta te na kraju i više nego zaslužena pobjeda rezultatom 72:61. Čestitke.

U našoj ekipi su dominirali Perak 13p, Mujić 14p, Sivonjić 9p, Vunić 13p..

Drugi susret su odigrale mini-basket selekcije. Naši dječaci, motivisani nakon pobjede nad ekipom iz Kiseljaka u subotu, danas su još jednom pokazali da je pred njima svijetla budućnost. Sjajna timska igra, odlična odbrana kompletirali su ovu sjajnu košarkašku izvedbu izabranika trenera Redžića. Na kraju visoka i  sasvim zaslužena pobjeda rezultatom 41:21.

Istakli su se Perak 16p, Kolovrat 6p, Žužić Alem 5p, Čano 4p, Petrović 2p, Halilović 4p..

I za kraj dana, odličan i neizvjesan susret odigrale su pionirske selekcije. Burna utakmica, u kojoj je bilo mnogo tenzija ali i onog dobrog što košarka nudi, završena je pobjedom ekipe iz Bugojna. Borili su se naši dečki, hrabro igrali no to ipak nije bilo dovoljno. Greške naše ekipe su presudile u ovom dvoboju, te su gosti slavili rezultatom 50:60. Čestitke !

U našoj ekipi najbolji su bili Lučić 16p, Baković 14p, Turudić 10p, Sadiković 7p…

Hvala gostima na fer i korektnom ponašanju, te čestitke na pobjedi. Također čestitke našim momcima na ostavrenim pobjedama. IDEMO DALJE!

 

 

 

 

(kkvodopad)


You may also like...