Sjajna košarkaška predstava pripala juniorima OKK “Vitez”

U GSD Jajce danas je odigrano posljednje regularno kolo No1 Lige mladih SBK/SKB 2018./2019. između ekipa KK “Vodopad” i OKK “Vitez”.

Prije samog početka utakmice, prisutni i dvorani, minutom šutnje odali su počast mladom, preminulom košarkašu KK “Igokea”, Srećko Forcan.
Srećka Forcana je 19. maja, dok je vozio bicikl u Laktašima, udario automobil i tom prilikom je zadobio teške povrede glave i grudnog koša.

Utakmice su se treba odigrati u kategorijama mini-basket, pioniri i juniori. No, iz opravdanih razloga mini-basket i pionirska selekcija gostiju nažalost nije mogla doputovati te su obje utakmice registrovane rezultatom 20:00 u korist naših selekcija.

Ali pravu poslasticu pružili su nam juniori ove dvije ekipe. Sjajna utakmica mladih, talentovanih košarkaša. Smjenjivala se rezultatska prednost tokom cijelog susreta. Ipak, nešto bolja igra gostiju posljednje dvije minute susreta, gdje su uspjeli iskontrolisati utakmicu i mirno privesti kraju. Bez obzira na poraz, odlična i hrabra igra naših momaka, uz nedostatak sreće. Čestitke gostima na pobjedi.

Našim selekcijama ostalo je još jedno zaostalo kolo protiv ekipe HKK “Rama” Prozor kako bi kompletirali ovu dugu, uzbudljivu sezonu.