Oslabljeni “Vodopad” bez pobjede protiv selekcija KK “Travnik”

U gradskoj dvorani u Jajcu, naši košarkaši su danas odigrali zaostalo kolo No1 Lige mladih SBK/KSB protiv selekcija KK “Travnik”. Susreti su odigrani u kategorijama pioniri i juniori.

Prvo su snage odmjerile pionirske selekcije. Naša ekipa nastupila je sa dosta mlađim rosterom, jer su standardni igrači bili odsutni zbog zdravstvenih problema. No ipak bez obzira na oslabljenu ekipu, naši momci su odlično otvorili susret te sjajnom igrom preuzeli prvu četvrtinu. Prvi znaci nedostatka prvotimaca osjetili su se odmah u drugoj četvrtini. Gosti su iskoristili trenutke slabosti naših dječaka te preokrenuli rezultat u svoju korist. Odličnom igrom slomili su odbranu naše ekipe te zasluženo slavili rezultatom 52:86. U našoj ekipi su se istakli Baković 40p, Hodžić 4p, Jurić 3p, Halilović 3p, Žužić 2p.

Drugu, posljednju današnju utakmicu odigrale su juniorske selekcije. I ovog puta sjajno košarkaško izdanje obje selekcije. Utakmicu su kontrolisali naši košarkaši tokom prvog poluvremena no intenzitet samog susreta nagovještavao je veliku neizvjesnost. Ali u drugom poluvremenu uslijedio je preokret u korist gostiju, gdje su nakon niza grešaka i odluka uspjeli uspostaviti svoj ritam. Na kraju kobna posljednja četvrtina za našu ekipu, te slavlje gostiju rezultatom 52:61. Najbolji u našoj ekipi su bili Sivonjić 28p, Lučić 11p, Imamović 7p, Krak 4p, Bogić 2p.

Čestitamo selekcijama KK “Travnik” na ostvarenim pobjedama te hvala na fer i korektnom ponašanju. Idemo dalje!