Trijumf kadetske selekcije u Turbetu

U sportskoj dvorani Turbe je danas u okviru VI kola No1 Lige mladih SBK/KSB odigran susret između kadetskih selekcija ekipa KK “Bersellum” Turbe i KK “Vodopad” Jajce.

Susret je bolja otvorila naša ekipa sa nekoliko vezanih poena na samom početku. Dominacija tokom prve četvrtine nije izostajala te se u drugu dionicu otišlo sa 19 poean razlike naših momaka.

Već u drugoj četvrtini smanjen je tempo igre, no opet protivnička ekipa nije imala šanse protiv naših izabranika. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 29:14 u korist naše selekcije.

Već u trećoj četvrtini naši momci su krenuli dosta ofanzivnije te povisili svoju prednost.

U zadnjoj četvrtini utakmice,  viđeno je zaista dosta lijepih košarkaških poteza, igra naših dečkih u kojoj se moglo uživati. Na kraju je to rezultiralo visokom pobjedom, te još jednim trijumfom.

Krajnji rezultat :
KK “BERSELLUM” Turbe – KK “VODOPAD” Jajce  25:60

U našoj ekipi su se istakli kapiten Perak 17p, Zejnilagić 14p, Sivonjić 6p, Imamović 6p, Rajić 6p, te ostali koji su dali svoj doprinos današnjoj pobjedi.