Poraz u nastavku Lige mladih SBK/KSB 2022./2023.


Nakon kratke zimske pauze, jučer je nastavljena košarkaška Liga mladih SBK/KSB. Nastavak drugog dijela sezone donio je uzbudljive duele a naši košarkaši bili su gosti pionirskoj i kadetskoj selekcije ŠK ‘Never Stop’ Donji Vakuf.

Nažalost u oba susreta kvalitetnije izdanje su pružili domaćini te im ovom prilikom čestitamo na ostvarenim pobjedama!

U susretu pionirskih selekcija, obje ekipe su sjajno ušle u dvoboj te je prva četvrtina nagoviještvala neizvjesnost. No dosta neobjašnjivih grešaka već u rugoj četvrtini presudile su našoj ekipi te su na odmor otišli sa skoro nedostižnim zaostatkom. No u drugom dijelu uslijedila je neprepoznatljiva igra izabranika trenera Redžića; činilo se u jednom trenutku da bismo mogli svjedočiti sjajnom preokretu no ipak nije bilo dovoljno snage te na kraju pobjeda domaćina rezultatom 82:65. U našoj ekipi su se istakli Lončar 20p; Dramac 24p, Budeš 14p, Cvitić 2p, Smoljan 2p, Pastuhović 3p.

Utakmica kadetskih selekcija donijela nam je nešto drukčiji početak; veoma loše otvaranje naših momaka koje su uspjeli poravnati odličnom igrom u drugoj četvrtini. Ipak ponovo nešto lošije izdanje u nastavku drugog dijela, kada su domaćini preuzeli potpunu inicijativu te kontrolisali tempo susreta. Izjednačena posljednja četvrtina nije bila dovoljna za povoljan rezultat naše ekipe; pobjeda domaćina 69:50. Najbolji pojedinci naše momčadi bili su Jurić 16p, Vučenović 9p, Julardžija 7p, Halilović 7p, Lončar 2p, Mecavica 2p.

Zahvaljujemo se domaćinu na fer i korektnom ponašanju a mi nastavljamo dalje, vjerujući u bolje izdanje naših košarkaša već u narednom kolu!

 

 

(kkvodopad)


You may also like...