Ubjedljiva pobjeda i dva poraza u komšijskom derbiju


Utakmicama XIV kola, zvanično je nastavljen drugi dio sezone Lige mladih SBK/KSB. Danas smo ugostili selekcije Škole košarke ‘Never Stop’ Donji Vakuf i zabilježili dva poraza i jednu pobjedu.

Nakon prvog duela na početku sezone, ponovo su se sastale predpionirske selekcija ova dva tima. A svoj debi na poziciji glavnog trenera danas je imao trener Amir Kahriman, koji je veoma hrabro i odlučno predvodio našu selekciju. Nakon teškog poraza naših dječaka u prvom dijelu, danas su pružili mnogo bolju igru i izdanje. Iako mnogo kvalitetnija ekipa iz Vakufa, koja iz kola u kolo pokazuje zašto je lider tabele, naši dječaci su pokazali napredak i mnogo bolje snalaženje na terenu. Odličnu su otvorili susret, gdje su 1/4 igrali egal sa ekipom iz Vakufa, no onda je u drugoj četvrtini uslijedio presudni pad naše ekipe.

Ipak do kraja su se hrabro borili i odigrali sjajnu treću četvrtinu. Nešto laganijeg tempa odigrana je zadnja četvrtina sobje strane, te su gosti mirno priveli susret kraju i slavili rezultatom 33:58. Bilo kako bilo, ponosni smo na naše dječake pred kojima je dug put. Svi igrači su dobili priliku da se pokažu te dali svoj doprinos a posebnu su se istakli Dramac 26 poena, Lončar 3p, Crnoja 3p, Budeš 2p.

U drugom susretu odigran je derbi u konkurenciji pionira, s obzirom da je ekipa iz Vakufa prvoplasirana a slijede ih naši dečki na drugom mjestu. Sjajan početak Hodžića i drugara, koji su suret otvorili serijom 7-0. No, košarka ne bi bila kraljica sportova kada bi sve bilo jednostavno. Nedugo nakon odličnog starta, ekipa ulazi u problem s faulima, što je sigurno bilo presudno za nastavak susreta. Uslijedio je naletu gostujuće ekipe koji su iskoristili svaku grešku naše selekcije te preokrenuli tok utakmice u svoju korist. Na kraju, uprkos obećavajućem početku, nažalost poraz rezultatom 52:79.

Statistiku sa susreta možete pogledati ispod:

Za kraj košarkaškog programa XIV kola, snage su odmjerili juniori. Podsjećamo da su naši juniori u prvom susretu na početku sezone ‘demolirali’ ekipu iz Vakufa rezultatom 105:43. I danas besprijekorno izdanje Bogića i drugara te trijumf rezultatom 93:43 i opravdana uloga favorita. Svoj debi imao je i mladi Filip Bužanin, novo pojačanje našeg kluba sa 13 poena, 5 ukradenih lopti, 2 asistenicije i 8 skokova. Ovom pobjedom naši juniori nastavili su pobjednički niz te borbu za titulu.

U nastavku vam donosimo statistiku s meča:

Zahvaljujemo se gostima na fer i korektnoj igri te čestitke na pobjedama. Također čestitke i našim košarkašima.


You may also like...