Liga mladih SBK/KSB – juniori rutinski savladali Vitez

Nakon što su proteklo kolo naši juniori ostavrili izuzetno važnu pobjedu protiv selekcije KK ‘Promo’, izuzetno raspoloženi i motivisani dočekali su selekciju OKK ‘Vitez’.

U ovaj susret su naši juniori ušli kao veliki favoriti budući da su se gosti prije ovog kola nalazili na pretposljednjem 9. mjestu Lige Mladih SBK sa učinkom od 1 pobjede i 6 poraza.

Tako su naši momci svoju motivaciju i raspoloženje prezentovali od samog starta. Utakmica je najvećim dijelom tekla na jednu stranu, s obzirom na sjajnu predstavu Bogića i drugara. Sama ofanziva naših košarkaša bila je kao i uvijek na niovu, no ono što je danas zaista privuklo pažnju jeste čvrsta defanziva – u prve tri četvrtine gostujuća selekcija uspjela je našim momcima ubaciti samo 16 poena a od toga niti jedan u drugoj četvrtini.

Zaista besprijekorno košarkaško izdanje izabranika trenera Popaje te još jedna pobjeda rezultatom 77:35. Čestitke našim momcima! U nastavku vam donosimo statistiku naših košarkaša s današnjeg susreta:

Zahvaljujemo se gostima na fer i korektnoj igri.