Pioniri deklasirali vršnjake iz Viteza – pobjeda mini-basket selekcije

U okviru VII kola No1 Lige mladihg SBK/KSB, danas je u GSD Jajce odigran susret između “Vodopada” i OKK “Vitez” (pioniri).

No, prije ligaške utakmice u prijateljskoj utakmici su odmjerile snage mini-basket selekcije ove dvije ekipe. Pobjedu je na kraju odnijela zasluženo naša selekcije, rezultatom 20:6.

U ligaškom susretu slijedio je pravi spektakl. Odavno nije viđena utakmica sa više poena na jednoj strani, a to je ovaj put ostvarila naša ekipa, ubacivši 87 poena.

Otvorili su utakmicu odlično, sa dosta vezanih poena i na početku istakli dominaciju. Na poluvrijeme se otišlo sa visokom prednošću.

U nastavku susreta, naši dečki su rutinski riješavali svaku situaciju, odlična tranzicija i dobra odbrana nisu izostajali.
Utakmicu su mirno priveli kraju te ostvarili još jedan trijumf u ovoj sezoni. Nadamo se da će tako ostati i u nastavku.

Krajnji rezultat je glasio :
KK “VODOPAD” Jajce – OKK “VITEZ” Vitez   87:43

Najbolji pojedinci u našoj ekipi : kapiten Lučić 25p, Rajić 20p, Turudić 10p, Durek 11p te ostali koji su dali svoj doprinos pobjedi Glamočić 6p, Poško 4p, Zjajo 4p, Žužić 2p, Agić 2p.