Pretposljednje gostovanje za sezonu 2018./2019. – pobjeda i poraz u Donjem Vakufu

U sportskoj dvorani Donji Vakuf danas si odigrane utakmice XXIX kola No1 Lige mladih SBK/KSB između našeg “Vodopad” i ŠK “Never Stop” Donji Vakuf.

Na teren su prvi istrčali košarkaši mini-basket selekcija. Energičan početak susreta, donio je odličnu košarkašku atmosferu. Dobra igra od strane obje ekipe. No ipak u drugoj četvrtini domaćini preuzimaju inicijativu te kontrolišu susret. Uspjela je ekipa iz Vakufa u nastavku održati tempo te ostvariti pobjedu rezultatom 64:41.

U našoj ekipi su se istakli Perak 14p, Čano 15p, Žužić Armin 4p, Dunin 4p, Jurić 2p, Poričanin 2p.

Drugi susret je odigran između pionirskih selekcija. S početkom susreta naši dečki su uspjeli nametnuti svoj tempo i igru. Sjajna timska igra, kako u napadu tako i u odbrani, protezala se tokom sve četiri dionice. Na kraju zaslužena pobjeda rezultatom 33:83.

Najbolji pojedinci su bili Poško 10p, izvanredni Sadiković 22p, Lučić 5p koji je danas imao ulogu razigravača podijelivši čak 15 asistencija, Baković 8p, Durek 9p, Glamočić 8p, Perak Leo 11p, Hadžić 6p, Mecavica 4p..

Hvala domaćinima na gostoprimstvu, fer i korektnom ponašanju, te čestitke na pobjedi. Također čestite i našim košarkašima. IDEMO DALJE!