Sjajna “Rama” namučila “Vodopad” – uprkos dobrom izdanju bez pobjede u Prozoru

U okviru XIII kola No1 Lige mladih SBK/KSB naši košarkaši danas su gostovali u Prozoru kod ekipe HKK “Rama” Prozor.

Odigrane su tri utakmice a susrete su otvorile mini basket selekcije. Susret je bolje otvorila domaća selekcija, no nismo dugo čekali na odgovor naših dječaka koji su pružili odličan otpor te u jednom trenutku uspostavili svoj tempo te preokrenuli rezultat u svoju korist. Zaista prelijepa košarka naših minibasketovaca. No domaćini su još jednom pokazali zašto su jedna od najrespektabilnijih ekipa. Sjajno odigrana posljednja četvrtina u režiji ekipe iz Prozora, donijela je slavlje rezultatom 42:27. Uprkos požrtvovanosti naših dječaka, falio je tračak sreće da sve bude savršeno, no to je košarka. Najbolji u našoj ekipi su bili Žužić 12p, Hodžić 6p, Mecavica 6p, Julardžija Abdullah 2p, Poričanin 1p.

Odmjeravanje snaga nastavljeno je s kadetskim selekcijama. Iako su naši dečki držali ritam do poluvremena, bilo je ovo jedno od slabijih izdanja ove sezone, sa izostankom 3 standardna igrača. U drugom dijelu susreta, domaćini su pokazali ono u čemu su najbolji; šuterski raspoložena ekipa presudila je našim dečkima. Ekipa iz Prozora imala je čak 16 trojki. Krajnji rezultat 92:51. Istakli su se Bogić 23p, Lučić 13p, Durek 8p, Baković 7p.

Košarkaški dan su okončale juniorske selekcije, pruživši najdinamičniju košarkašku predstavu. Sjajna i energična igra dolazila je sa obje strane, gdje se u prvom dijelu nije moglo naslutiti ko će biti pobjednik. Borbenost i jaka želja vladale su na obje strane terena. Ipak, u drugom poluvremenu ponovno sjajno šuterski raspoložena ekipa “Rame” , kao i uvijek, napravila je razliku sa 11 pogođenih trojki. Naši momci su pružili dobru partiju, iako na prvo gledanje rezultat se čini baš tako, ali jednostavno nije išlo. Čak ni 7 trojki naše ekipe nisu pomogle. Kranji rezultat 105:68. Najbolji pojedinci naše ekipe bili su Sivonjić 23p, Bogić 18p, Lučić 15p, Perak 12p.

Zahvaljujemo se domaćinu na fer i korektnom ponašanju te čestitke na pobjedama. Mi nastavljamo dalje!