PREDSTAVLJAMO: Učesnici košarkaškog kupa – FKSE “SZEKSZARD” MAĐARSKA


Ove godine, drugi put su učesnici košarkaškog kupa.
Klub je osnovan 1989. godine. U nedostatku Lige, odmah su počeli s nastupom u NBII s zadovoljavajućim rezultatima.

Godine 1963. dobili su ime Szekszard Jokers. 1996. godine njihov glavni sponzor postao je Auto-techno Szekszard.

Sezona 1998/1999 poznata je po tome što su dobili svoje današnje ime FKSE Szekszard. Godine 2000. Marley Gemencplast Rt preuzima ulogu glavnog sponzora tima.

Uspjeli su osvojiti prvenstvo u Južno-Dunavskim igrama 2000./2001. godine zatim doigravanja te ponovo se vratili NBI-B skupinu.

Iako su kroz svoju povijest imali dosta i padova i uspona, spadaju među jedne od boljih klubova u svojoj regiji. Ove godine su se našli u grupi sa našim klubom, a upravo će ove dvije prijateljske selekcije svečano otvoriti ovogodišnji košarkaški kup.

POVEZANOST S KK “VODOPAD” JAJCE

Nakon prošlogodišnjeg nastupa na košarkaškom kupu u Jajcu, kolektiv našeg kluba je bio gost u Mađarskoj kod naših prijatelja iz bratimljenog grada u Mađarskoj, gdje su članovi proveli izvrsnih 7 dana. Nakon stupanja u kontakt, počeli su održavati prijateljske veze te se nadaju dugogodišnjem prijateljstvu.

 

 

 

 

 

(kkvodopad)


You may also like...