Dvije pobjede i poraz na startu sezone – predpioniri i pioniri slavili


U okviru I kola nove sezone No1 Lige mladih SBK/KSB, danas smo ugostili naše prijatelje iz ŠK “Prvi koš” Vitez te odigrali tri međusobna susreta.

Novu sezonu su otvorili minibasketovci. Već od samog početka su nam pokazali svoju itekako primjetnu zrelost u odnosu na proteklu sezonu. Sjajna timska igra od strane obje ekipe. Ipak, danas su bolju predstavu pružili naši dječaci, koji su utakmicu riješili već u 3/4 te zasluženo slavili rezultatom 38:21.

Najbolji pojedinci naše ekipe bili su Julardžija Abdullah 11p, Mecavica 4p, Hodžić 5p, Šido 4p, Žužić Armin 4p, Jurić 2p, Petrović 2p, Halilović 2p, Poričanin 2p.

Susrete su nastavile pionirske selekcije, gdje smo gledali jednu uzbudljivu utakmicu. Bolji start imala je gostujuća ekipa, no naši dečki se uspijevaju vratiti te uspostaviti svoj tempo. Odlična realizacija u napadu te čvrsta odbrana doprinijeli su prvom trijumfu u novoj sezoni rezultatom 57:47.

Istakli su se Baković 17p, Hadžić 17p, Perak 14p, Žužić Armin 2p, Julardžija Abdullah 2p.

Posljednji susret odigran je između kadetskih selekcija. Ništa manje uzbudljiva košarkaška predstava. Iako su nakon 1/4 obje ekipe imale podjednak učinak, gosti iz Viteza su u nastavku uspjeli nadigrat naše momke. Dosta grešaka kako u napadu tako i u odbrani rezultirale su pobjedom ekipe iz Viteza rezultatom 47:63.

U našoj ekipi najučinkovitiji su bili: Krak 10p, Bogić 9p, Imamović 8p, Lučić 5p, Sadiković 9p, Baković 1p, Durek 1p.

Čestitke našim košarkašima na ostvarenim pobjedama te također čestitke gostima, te hvala na fer i korektnom ponašanju. A mi nastavljamo dalje!

(kkvodopad)


You may also like...