Ivan Jurić maestralnom partijom donio pobjedu kadetima – pioniri pretrpili poraz


Pionirska i kadetska selekcija jučer su odigrale mečeve III kola Lige mladih SBK/KSB protiv selekcija ŠK ‘Prvi koš’ Vitez.

Nakon pobjede u Turbetu, oslabljeni pioniri bez jednog od glavnih igrača danas nisu imali dovoljno snage da ponove trijumf of proteklog vikenda. Iako su naši pioniri dobar dio susreta parirali domaćinu, ipak pred posljednju dionicu selekcija iz Viteza preuzima potpunu kontrolu nas susretom te ostvaruje pobjedu rezultatom 73:59. Vrijedi istaknuti sjajnog Luku Budeša koji je predvodio našu selekciju sa 25 postignutih poena.

Drugi susret pružio je odavno neviđenu košarkašku poslasticu. Naša ekipa odlično je otvorila susret gdje je sjajnim kontra napadima stvorila blagu prednost. Ipak, domaćini se vraćaju te na odmor odlaze sa prednošću na svojoj strani. Tvrda odbrana selekcije iz Viteza čvrsto je stajala do posljednje četvrtine, kada naši momci besprijekornom igrom nadoknađuju zaostatak od 14 poena te prelamaju utakmicu u svoju korist i odnose pobjedu rezultatom 53:56. Ekipu je predvodio izvanredni kapiten Jurić sa 39 poena a svoj učinak su dodali Bogić 8p, Mecavica 3p, Julardžija 3p, Halilović 2p.

Pred nama je duga i uzbudljiva sezona no ove utakmice su pokazatelji da naši košarkaši pametnom i timskom igrom mogu ostvariti sjajune rezultate.
Zahvaljujemo se domaćinu na fer i korektnoj igri te čestitke na pobjedi; također čestitke i našoj ekipi!

 

 

 

(kkvodopad)


You may also like...