Liga mladih SBK/KSB – pobjeda i dva poraza protiv ‘Kiseljaka’ i ‘Proma’


Proteklu nedjelju iskoristili smo za odigravanje redovnih kola Lige mladih SBK/KSB.
U sportskoj dvorani Jajce ugostili smo selekcije  KK ‘Promo’ Donji Vakuf te KK ‘Kiseljak’.

Prvi susret odigran je protiv pionirske selekcije KK ‘Promo’ gdje su naši dječaci nažalost poraženi rezultatom 36:46. Dobru igru pružila je naša najmlađa selekcija te nije davala mnogo prostora protivniku za rezultatsku prednost. No presudna je bila treća četvrtina gdje su protivnici uspjeli kazniti greške naše ekipe te napraviti dovoljnu rezultatsku prednost koja je bila nedostižna do kraja. U našoj ekipi najbolje su se pokazali Crnoja 15p; Lončar 15p; Kilim 4p; Žužić 2p.

Naredna dva susreta odigrana su protiv selekcija KK ‘Kiseljak’. Duele smo otvorili sjajnom pobjedom naših kadeta. Od samog starta bilo je jasno da će ovu utakmicu većinskim dijelom kontrolisati naša momčad. Uz sjajnu igru, odlučujući period bila je posljednja četvrtina kada se naši dečki odvajaju na +10 razlike i ostvaruju pobjedu rezultatom 61:48; najbolji pojedinci bili su Mecavica 19p, Jurić 11p, Vučenović 7p, Halilović 12p, Julardžija 3p..

U posljednjem duelu, pionirska selekcija zabilježila je poraz rezultatom 22:65. Dosta nemoćno izdanje naše selekcije, koje će, nadamo se, popraviti u narednom susretu. Istakli su se Lončar 19p, Smoljan 3p..

Čestitke gostima na ostvarenim rezultatima i našim momcima; nastavljamo dalje!

 

 

(kkvodopad)


You may also like...